кучерявість листя

  • Українська назва: Кучерявість листя
  • Російська назва: Кучерявість листя
  • Латинська назва: Кучерявість листя

Класифікація:
  • Збудник: -
  • Пік активності:

Де спостерігаються симптоми:
На стеблі
На листях
На плодах
На пагонах
Препарати

Загальні відомості та цікаві факти про Кучерявість листя

Збудник: 

Taphrina deformans (Berk.) Tul.

Хвороба досить поширена і характеризується утворенням на гілках потовщених, крихких, з нерівною поверхнею, червонувато-рожевих або янтарно-жовтих листків. Вони швидко обпадають, а плоди на деревах перестають розвиватись й засихають. Хвороба проявляється також на пагонах, що викривлюються, потовщуються, набувають жовтуватого забарвлення, а при перших приморозках гинуть.

Збудник хвороби — Taphrina deformans (Berk.) Tul. —розвиває грибницю в листках, між епідерміальними клітинами, і під кутикулою, а на пагонах — між пучками механічного кільця та в серединній паренхімі. Гіменіальний шар, що складається з шару сумок, закладається під кутикулою листка, а на пагонах — між пучками механічного кільця та в серединній паренхімі. Розривається при дозріванні плодоношення гриба. Сумки булавоподібні, циліндричні, трохи заокруглені, рідко усічені, 25-40 х 8-11 мкм. У кожній з них по 8 (рідше по 4) сумкоспор, які кулясті, 3-5 мкм у діаметрі.

Сумкоспори поширюються влітку, але зараження рослин не викликають. Зимують між кусочками бруньок, у ранках на гілках та в інших місцях. Тільки навесні вони проростають, й відбувається зараження пагонів та листків. Патоген може зберігатись у вигляді грибниці в уражених пагонах.

Ураженню рослин сприяє волога і прохолодна погода (6-8°С) навесні. Висока волога зумовлює також брунькування сумкоспор й швидке проникнення паразита у рослину.

Кучерявість листя персика є одним з найшкідливіших захворювань. У перший рік вона спричинює обпадання листків, засихання й обпадання плодів, відмирання однорічних пагонів, на другий рік дерева, як правило, не плодоносять.

Проти ураження голосумчастими грибами восени або рано навесні, до розпукування бруньок уражені й висохлі пагони обрізують і знищують. Повторне обрізування уражених пагонів — навесні, коли добре видно ознаки захворювання, а спори ще не розсіялися. У невеликих насадженнях доцільне збирання і знищення ураженого листя, а в промислових обов'язкова осіння зяблева оранка й обкопування пристовбурних кіл із старанним загортанням опалого листя.

Важливе значення має викорінююче обприскування, яке рекомендується проти полісті(ігмозу та інших хвороб.

https://agroscience.com.ua/diseases/kucheryavist-lystkiv-persyka